0

Vaříme nepostradatelným

Vaříme nepostradatelným! (AKTIVITA UKONČENA K 5.5.2020, VRACÍME SE DO NORMÁLU. NA VÝZVU JIŽ PROSÍM NEREAGUJTE) Hasičům, záchranářům a městské policii. Podpořte je s námi! Rozhodl jsme se zahájit solidární iniciativu podporující složky integrovaného záchranného systému. Hasiči, policie a záchranná služba procházejí skutečnou zatěžkávací zkouškou. Lidé pracující v těchto sborech se stravují všelijak, někteří jídlo mají, […]

Vaříme nepostradatelným!

(AKTIVITA UKONČENA K 5.5.2020, VRACÍME SE DO NORMÁLU. NA VÝZVU JIŽ PROSÍM NEREAGUJTE)

Hasičům, záchranářům a městské policii. Podpořte je s námi!

Rozhodl jsme se zahájit solidární iniciativu podporující složky integrovaného záchranného systému.

Hasiči, policie a záchranná služba procházejí skutečnou zatěžkávací zkouškou. Lidé pracující v těchto sborech se stravují všelijak, někteří jídlo mají, někteří ne, vaří si sami, odbývají se bagetou. Protože jsem ještě byl na vojně, tak vím, jak důležitá je strava pro morálku mužstva. Proto jsem se rozhodl s naším týmem a týmem kolegy Jana Punčocháře vařit a zavážet jídla zdarma na jejich služebny na území hlavního města Prahy. Už v sobotu 21.března jsme zahájili první rozvozy jídel (polévka/hlavní chod) uvařených v zázemí naší restaurace na služebny záchranných složek. Jde v současné chvíli o cca 500 porcí denně na území Prahy.

My jsme připravení pracovat zdarma a dělat to, co umíme nejlíp. Jediné, co potřebujeme, je finanční podpora na nákup surovin a obalových materiálů a ochranných pomůcek. Máme sjednané nejlepší možné cenové podmínky s našimi dodavateli. Pro tento účel jsem zřídil transparentní účet

KB 6770217/0100

, na který hodlám posbírat co největší finanční obnos, abychom tuto aktivitu mohli realizovat. 

První příslib máme v hodnotě 500 000 Kč od Plzeňského Prazdroje. Tato částka nám pomůže celý projekt nastartovat. Děkujeme. 

Přidali se k nám a rozvoz zajišťují Auto Esa a Lexus, kteří se starají o to, aby se jídla dostala včas a teplá denně na všechna místní oddělení integrovaných složek. Také děkujeme.

Je mi potěšením, že se k naší iniciativě připojil kuchař Jan Punčochář a jeho tým restaurace U Matěje, od úterý 23. Března 2020 budeme společně připravovat celkem až  800 obědů denně. 

Samozřejmě bych byl rád, pokud by se podobná aktivita podařila rozšířit do dalších krajů. Není v našich silách je obsáhnout. Zvládneme jen částečně Prahu. Navázat mohou další restaurace v regionech, které se na to cítí a získají podporu.

Budeme rádi za jakékoliv finanční příspěvky na podporu této iniciativy.

Prosíme o sdílení, díky!

Zdeněk Pohlreich 

#nepostaradatelni #varimenepostradatelnym #delamecoumime #podportejesnami #donate #plzenskyprazdroj #autoESA #lexuscz #janpuncochar#umateje